Jaffre Enterprises distributes a single product whose selling price is $9 per unit and whose variable expense is $4 per unit. The company’s fixed expense is $13,000 per month.

rev: 06_28_2017_QC_CS-92288

2. Calculate the company’s break-even point in unit sales.

"Get 15% discount on your first 3 orders with us"
Use the following coupon
"FIRST15"

Order Now